Дата: 2025-06-22
Уважаеми клиенти, партньори и приятели,
С удоволствие ви съобщаваме, че спечелихме наградата
Supplier of the Year 2025 (Доставчик на годината за 2025)
Наградата се организира от списанието TheRecycler - едно от най-известните в нашата индустрия с 35-40 годишна история.
https://www.therecycler.com/

Благодарим на всички, които гласуваха за нас. Благодарение на вашите гласове и признанието, което ни оказахте, ние спечелихме тази награда, за която бяха номинирани още Static Control, Delacamp и още 6-7 компании.
С удоволствие и признание ви съобщаваме, че вие не само гласувахте за нас, но и когато го правехте, ни пожелахте да сме първи.
Здрасти Петьо,
Много пъти и да е на късмет. Здраве да има!
Поздрави
Здраво Петар,
Гласавме неколку пати, голем поздрав и со среќа. J
Готово късмет
Готово, имате нашата подкрепа и успех!
Здравейте!
Гласувахме с най - голямо удоволствие !
Done!
Пожелавам успех!
Готово.
Поздрави,
Гласуваме за Твоя екип Петьо :)
Благодарим прекрасната съвместна работа толкова много години.
Успех.
С УДОВОЛСТВИЕ ГО НАПРАВИХ
С Удоволствие!
Благодарим за поканата!!
Желаем ви успех!!!
Гласувахме :)
Успех!
Здравейте г-н Стефанов,
гласувахме с удоволствие за ВАС...съвместната ни работа е прекрасна.
Благодаря!
Гласувах с удоволствие!

Наградата беше връчена миналия месец в хотел Hilton Tallinn Park, Талин, Естония, по време на конференция, организирана от списание TheRecyler на теми, касаещи развитието на нашата индустрия.
БЛАГОДАРИМ ЗА ПОДКРЕПАТА И ГЛАСУВАНОТО ДОВЕРИЕ
Тази награда е не само за Фрекълз. Тя е и за цялата българска индустрия по презареждане но тонер касети. Ние можем да се гордеем, че наистина сме в кръговата икономика защото използваме стар продукт, за да произведем нов. Без да се хвалим, всеки ден, малко по малко, ние допринасяме за по-малко замърсена околна среда. Със сервиза на принтери ние правим същото – даваме живот на стари устройства за по-дългото им използване, вместо директно да бъдат изхвърлени като отпадък.

Тази награда е и за всички като нас, които се борят в неравна битка с китайските тонер касети от новопроизведена пластмаса. На повърхността изглежда, че ние се конкурираме с китайски фирми, но всъщност се конкурираме с китайските фирми плюс китайската държава, която всячески ги подпомага, за да могат да предлагат касети по 2 евро.
Наградата беше посрещната с много овации от нашите конкуренти и партньори в Европа. Много от тях ни благодариха и се радваха, че може и малки фирми да печелят престижни отличия. Тя е награда за цялата презареждаческа индустрия в България. Тази награда е своеобразен сертификат за качество, но даден не от платен консултант (ISO), а от клиенти и конкуренти. Затова тя има друга, по-различна и много висока стойност.

Тази награда е нашата втора международна награда, която получаваме. Първата беше през 2016 година, когато спечелихме наградата за Customer Service of the year 2016.

Да ни е честита наградата на нас и на всички в България, които се занимаваме с презареждане на тонер касети и сервиз на принтери. Тази награда е за всички нас заедно.
Поздрави и хубав и ползотворен ден.
Петьо Стефанов
За събитието….
Конференцията The Recycler Live се състоя на 14-15 май 2025 г. в Талин, Естония. Лектори бяха Juan Carot, Senior Project Manager (Brother UK), Richard Catley (Ricoh), Jason Doran, Head of European Business (Guangzhou Zhono Microelectronics), David Sweetnam and Ross Chapman (Keypoint Intelligence), David Connett (Connett & Unland GbR) и др.
На конференцията се разискваха важни теми за нашата индустрия. Представителят на Brother UK разказа за тяхната дейност по презареждане на тонер касети. Те развиват усилено тази дейност от няколко години. Интересно е това, че много от процесите при тях съвпадат с това, което и ние в България правим когато презареждаме тонер касети, което показва, че нашето техническо ниво е на необходимата висота.
Keypoint Intelligence разказаха за тенденциите в нашата индустрия. Истината е, че на нас не ни пречи толкова общата тенденцията за намалението на печата, а инфлацията, която беше създадена от Covid и сътресенията в енергийния пазар вследствие войната в Украйна.
Друга ясна тенденция е, че Европейският съюз приема нови регулации, които да стимулират пълното и по-дълго използване на всяко устройство. Reuse-ReManufacture-Recycle (RRR). Новите директиви ще задължат производителите да направят дизайна на продуктите си така, че да може да се ремонтират по-лесно, да са по-издръжливи и по-дълго време да има резервни части за тях. Започва и лека промяна на сегашния модел на продажби (евтини принтери - скъпи консумативи, т.нар. Razor-Blade модел). ETIRA (European Toner & Inkjet Remanufacturers Association) лобира усилено в Европейската комисия и тези регулации скоро ще станат факт.
Линк към статията в The Recycler:
https://therecycler.com/posts/industry-gathers-in-tallinn-awards-night-success/